W ostatnim czasie zostały wprowadzone zmiany, które są bardzo ważne dla podatników korzystających z urządzeń fiskalnych.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 29 kwietnia 2019r. obowiązuje nowa matryca stawek podatkowych (§ 6.1, pkt 5) dla WSZYSTKICH urządzeń fiskalnych (on-line, kopia elektroniczna, kopia papierowa) fiskalizowanych od 1 maja 2019r.

Podatnicy, którzy nabywają kasę po 1 maja 2019r.

Zgodnie z rozporządzeniem (§ 6.1, pkt 5) oznaczenia literowe od „A” do „G” do stawek podatku lub zwolnienia od podatku, przypisanych do nazw towarów i usług będą funkcjonować w następujący sposób:

„A” – stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo 23%,
„B” – stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8%,
„C” – stawka obniżona podatku w wysokości 5%,
„D” – stawka obniżona podatku w wysokości 0%,
„E” – zwolnienie od podatku,
„F” i „G” – pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy.

Podatnicy, którzy pracują na urządzeniach zafiskalizowanych przed 1 maja 2019r.

Podatnik używający kasy na dzień wejścia w życie rozporządzenia może stosować do dnia 31 lipca 2019r. dotychczas stosowane oznaczenia literowe od „A” do „G” do stawek podatku lub zwolnienia od podatku przypisane do nazw towarów i usług.
W praktyce oznacza to, że wszyscy podatnicy od 1 sierpnia 2019r. roku będą musieli prowadzić sprzedaż w oparciu o nową matrycę VAT.

Zmiana matrycy stawek VAT jest obowiązkiem podatnika. Aby przeprowadzić te zmiany
i ułatwić Państwu pracę w oparciu o nowo obowiązujące przepisy nasi serwisanci są do Państwa dyspozycji.

W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt z naszym serwisem
tel. 533 555 921

Kategorie: AKTUALNOŚCI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

AKTUALNOŚCI

Bezpłatne szkolenia komputerowe w ramach projektu E-kompetencje

Projekt skierowany jest do osób powyżej 25 roku życia chcących poprawić swoją sytuację na rynku pracy, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem lub podwyższeniem umiejętności pracy przy komputerze. SZKOLENIA BEZPŁATNE Pełna nazwa projektu E-kompetencje Czytaj więcej…

AKTUALNOŚCI

Szkolenie ECDL Base w Wałczu

W dniach 05.01.2017 – 20.01.2017 prowadziliśmy zajęcia szkoleniowe w Wałczu (woj. zachodniopomorskie) w ramach realizacji projektu „Gwarancja dla młodzieży (tytuł projektu – Pomysł na siebie YEI, Pomysł na siebie – EFS, Równi na rynku pracy Czytaj więcej…

AKTUALNOŚCI

Szkolenie ECDL Base w Łobzie

W dniach 12.10.2016 – 25.10.2016 prowadziliśmy zajęcia szkoleniowe w Łobzie (woj. zachodniopomorskie) w ramach realizacji projektu „Gwarancja dla młodzieży (tytuł projektu – Pomysł na siebie YEI, Pomysł na siebie – EFS, Równi na rynku pracy Czytaj więcej…